O Firmie

Biuro Rachunkowe LEGIS powstało w 2009 roku i działa na podstawie licencji Ministra Finansów nr 22260/2008 (link do certyfikatu). Pracownicy biura to absolwenci Akademii Ekonomicznej w Krakowie (studia dzienne – dyplom w 1997 r.), którzy z należytą uwagą i zaangażowaniem traktują swoje obowiązki oraz przestrzegają norm zawodowych.

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń. Nabyliśmy praktyczną wiedzę na temat handlowych rozliczeń międzynarodowych (eksport-import w ramach UE oraz z krajami nie będącymi częścią Wspólnoty Europejskiej). Aby zapewnić jak najlepszy poziom świadczonych usług, systematycznie doskonalimy swoją wiedzę poprzez szkolenia oraz bieżące monitorowanie publikacji w serwisach branżowych.

Celem działalności biura jest obsługa finansowo-księgowa i kadrowa naszych Klientów oraz prowadzenie wszelkich spraw związanych z formalno-prawną stroną działalności firmy, w tym również występowanie w imieniu Klienta w urzędach skarbowych i ZUS. Nasi Klienci to średnie i małe firmy o profilu handlowym, produkcyjnym, usługowym, jak również osoby fizyczne (np. w zakresie rozliczeń rocznych – PIT).

Używamy sprawdzonego oprogramowania „OPTIMA” firmy Comarch.

Nasza działalność jest ubezpieczona w zakresie odpowiedzialności cywilnej w PZU.